• 6018 dni działalności portalu

5

gru

2007

Niestety Espadonowi nie udało się przezwyciężyć złej passy i po raz kolejny w ciężkim boju uległ, tym razem drużynie Asekuracji Pyrzyce 1:3 (25:16 20:25 23:25 17:25)

Początek pierwszego seta dość nerwowy z obu stron i naprzemienne prowadzenie raz jednej, raz drugiej drużyny. Obie drużyny miały spore problemy w odbiorze i w efekcie z kończeniem ataków. Sporo punktów zdobytych blokiem w tej części meczu. Nieznaczną przewagę uzyskuje Espadon i stopniowo ją powiększa głównie w wyniku licznych błędów w ataku po stronie Asekuracji. Drużyna Asekuracji wydawała się być mocno zagubiona, duże problemy z przyjęciem, nieporozumienia i mnożące się błędy własne ułatwiały tylko zadanie Espadonowi który prowadził już 19:12. Następnie nastąpił moment wyrównanej gry po czym to znowu Espadon zaczął grać swoje i przejął inicjatywę. Seta kończy pojedynczy blok na środkowym Asekuracji i Espadon wygrywa 25:16. Wydaje się że będzie to szybkie 3:0 dla Espadonu.

Początek drugiego seta to znowu wyrównana gra, jednak zawodnicy Espadonu jakby troszkę za bardzo rozluźnieni i po chwili robi się 8:5 dla Asekuracji. Sporo efektownej gry w polu i problemy ze zdobywaniem punktów Espadonu. Przy stanie 9:5 kapitan Espadonu prosi o czas. Po czasie Espadon zaczyna powoli odrabiać straty aż dochodzą przeciwnika. Jednak Asekuracja po wziętym czasie nie daje za wygraną i z powrotem buduje przewagę punktową do stanu 20:15. Od tej pory gra zaczyna toczyć się punkt za punkt i ostatecznie Asekuracja wygrywa 25:20.

Kolejny set jak zwykle wyrównany z początku, widać było że obie drużyny mocno chcą go wygrać. Gra jest bardzo zacięta i drużyny ciągle utrzymują kontakt punktowy. Jednak Asekuracja nie ma zamiaru rozstrzygać seta w końcówce i uzyskuje prowadzenie 18:14. Po chwili wyrównanej gry zawodnicy Asekuracji zaczynają popełniać błędy i już po chwili jest tylko 20:18. Kapitan prosi o czas. Po czasie od razu odzyskują stracone dwa punkty. Jednak Espadon nie daje za wygraną i niweluje przewagę do stanu 22:23 dla Asekuracji. Następnie doprowadzają do remisu. Jednak ostatnie zdanie w tym secie należy do Asekuracji która kolejno zdobywa punkty po kiwce oraz bloku wygrywając seta do 23.

Początek czwartego seta to niewielka przewaga Espadonu, jednak po chwili już jest remis po 5. Obie drużyny mają problemy z wykańczaniem ataków co było efektem dobrej gry w polu po obu stronach siatki. Po ciężkiej i zaciętej walce na trzy punktowe prowadzenie wychodzi Asekuracja. Przy stanie 10:6 czas dla Espadonu. Na chwilę gra się wyrównuje, po czym Espadon dochodzi przeciwnika na dwa punkty. Jednak następuje jak się później okazało decydujący o wyniku meczu przestój drużyny Espadonu i Asekuracja odskakuje najpierw na 17:11, po czym powiększa przewagę do stanu 21:11. Zryw Espadonu który odrabia kilka punktów, jednak jest to za mało i Asekuracja utrzymuje koncentrację do końca seta wygrywając ostatecznie do 17.

Mecz mógł się podobać, sporo momentów dobrej gry przede wszystkim w polu obu drużyn. Po pierwszym secie wydawać by się mogło że nie będzie to zbyt emocjonujący mecz jednak było to tylko złudzenie. Zawodnicy Asekuracji pozbierali się, poprawili odbiór i przyniosło to pożądane efekty.