paź

2009

Grom 3:0 OcoChodzi

dodał : radisadebe o 23:05

Cóż, zdecydowanie przyjemniej pisze się relacje po wygranych spotkaniach własnej drużyny, dziś jednak przyjemność ta mnie ominie ponieważ mecz zdecydowanie wygrała drużyna Gromu. Zacznijmy jednak od początku czyli, rozgrzewki, gdzie drużyna spod burzowego znaku ( nie, nie chodzi ani o Błyskawice czy Pioruna  ) prezentowała się znakomicie czego efektem był defekt jednej z piłek drużyny OcoChodzi ( i zaznaczam że nie była to też piłka z Tesco za 11,50zł która rozpływa się w palcach;) Trzeba przyznać że „gwoździe” wbijane przez zawodników lidera 3 ligi mogą robić wrażenie...

Przechodząc do sedna relacji czyli do poszczególnych setów – pierwszy set od początku toczył się pod dyktando zespołu Gromu który szybko odskoczył na paropunktowe prowadzenie jednakże gdzieś tak w połowie seta coś się zacięło w drużynie gospodarzy i OcoChodzi doskoczyło do przeciwnika. Set mógł się zakończyć niespodzianką ponieważ GROMowcy w końcówce zaczęli popełniać sporo błędów zwłaszcza na siatce, jednakże w związku z tym że określenia „zimna krew i wyrachowanie” są ostatnimi terminami pasującymi do drużyny OcoChodzi set zakończył się zwycięstwem Gromu 25:23.

Drugi set to początkowe prowadzenie drużyny w której nikt nie wie OcoChodzi ,utrzymujące się do połowy seta. Później drużyna Gromu powoli acz systematycznie odrobiła stratę wykorzystując swoje armaty na skrzydłach oraz brak asekuracji w polu drużyny OcoChodzi wygrywając seta bodajże do 20.

3 set to już zdecydowana dominacja Gromu – głupie błędy oraz obniżenie poziomu ambicji wiążącej się chyba z pogodzeniem z porażką drużyny OcoChodzi spowodowało że można powiedzieć że to set bez historii. Reasumując to króciutką ( zresztą wprost proporcjonalnie do długości spotkania relacje należy powiedzieć że drużyna gospodarzy zasłużenie wygrała mecz i o ile w pozostałych spotkaniach zachowa formę i skład ze spotkania z nami to spokojnie może aspirować do powrotu na II ligowe boiska. A u nas cóż, o ile będziemy starali się nadrobić nasze braki techniczno-taktyczno-motoryczne ambicją i innymi cechami wolicjonalnymi to powinno być naprawdę nieźle  Do zobaczenia na parkietach – pozdrawiam 

dodał : MateuszUS, 28.10.2009, 14:35

Dziś spróbujemy zabrać pkt Liderowi :D łatwo im nie bedzie z nami "MOŻNA"

dodał : rutek51, 28.10.2009, 16:06

Trzeba

dodał : Danny, 28.10.2009, 17:56

Grom jak na razie na swojej drodze napotykał raczej niezbyt wymagających przeciwników. Stąd właśnie ta pozycja lidera. Prawdziwe swoje umiejętności pokaże dopiero z takimi drużynami jak Spajker, OKS Prawobrzeże, Kołbaskowo, Agrotrans i Megawat, które to zweryfikują słuszność zajmowanej pozycji lidera lub pokażą, że Grom jest drużyną do ogrania.

dodał : Doozer, 28.10.2009, 22:38

Ale wynik nie wiele mówi o meczu. Jak można było się spodziewać zwycięstwo Gromu raczej pewne, ale uwierzcie mi nie było im łatwo. Zespół Ocochodzi zagrał dzisiaj naprawdę rewelacyjną siatkówkę amatorską i spotkanie nie przypominało jednostronnego pojedynku ale walkę na wysokim poziomie. Ocochodzi bez siły ognia (niestety kontuzja zmusiła do zmiany rozgrywającego)zagrało fantastycznie w polu i tylko niektóre ataki Gromu wchodziły czysto w pole. Oczywiście zespół Gromu kontrolował grę i przewyższał przeciwnika jeśli chodzi o atak, natomiast tracił punkty w polu. Mocno daje się we znaki brak rozgrywającego, który poprowadziłby grę dostosowując ją do swoich skrzydłowych i gdyby zagrał częściej środkiem (średnio 2 x na set) to mecz wyglądał by inaczej (bez urazy Maciek) a tak dzięki niemu Ocochodzi mogło powalczyć wprawiając w zakłopotanie swoich przeciwników.
Z siatkarskim pozdrowieniem dla obu drużyn.

dodał : mich, 28.10.2009, 22:43

Grom wygrał do 23, 20 i 21

dodał : strazak, 28.10.2009, 23:04

Czekam na decyzję policjantów i Prezesa Maciejewskiego. Pozwoląmi zagrac w wśród swoich. W Sidorze nie mam szans na występ, ale w Ocochodzi mógłbym zdobyć parę oczek i pomóc zdobyć kilka oczek. czekam na odpowiedź. Pozdrawiam

dodał : Crizm, 29.10.2009, 10:57

Strazak, znaczy sie ze chcesz grac w dwoch druzynach na raz ?..

dodał : strazak, 29.10.2009, 11:22

Taki w tym roku jest regulamin, że mogę grać w 2 zespołach.

dodał : Crizm, 29.10.2009, 12:19

Strazak, moze i jestem slepy ,ale pokaz mi w regulaminie gdzie jest tak napisane ze zawodnik moze graz w dwoch zespolach na raz (!)..
Osobiscie uwazam ze nawet jesli by tak bylo, to bedzie niezly bajzel bo... z tego co wyczytalem zgloszenia zawodnikow sa dostarczane przed rozpoczeciem rozgrywek ( zamknieta lista ) wiec hmm.. Ty juz jestes na liscie Ocochodzi i Sidora ?

dodał : August, 29.10.2009, 12:30

dodał : Crizm, 29.10.2009, 12:33

August, zgadza sie, jeden zawodnik ligowy, ale przepis ten, nie mowi o tym ze jeden zawodnik moze zagrac w dwoch druzynach

dodał : August, 29.10.2009, 12:41

*W zespole II M „Oldboje” mogą grać zawodnicy zgłoszeni w innych drużynach pod warunkiem, że mają ukończone pełne 45 lat życia. Limit zawodników drużyny Oldboje także max 15 zawodników.

dodał : Danny, 29.10.2009, 13:51

Radisadebe, nie wiem kim jesteś i gdzie nauczyłeś się pisać relacje z meczów, ale z doświadczenia kilku lat gry w SALPS, przeczytaniu bardzo wielu postów, komentarzy i relacji pomeczowych, trzeba przyznać Tobie jedno - a mianowicie trzeźwe i racjonalne sprawozdanie z meczu, bez zbędnego umniejszania umiejętności przeciwnika czy usprawiedliwiania swojej niedyspozycji po przegranym meczu. Zarówno na tym forum jak i na pozostałych forach SALPS aż roi się od pseudo pisarzy, którzy swoją przegraną i braki w umiejętnościach usprawiedliwiają na tysiące sposobów. Szkoda tylko, że na forach więcej jest krzykaczy i awanturników a niżeli osób, które rzetelnie podchodzą do relacjonowania przebiegu spotkań.

A wracając do meczu, to nitk z Gromu przed meczem nie spodziewał się, że będzie łatwo, nikt z Gromu tez nie zakładał przegranej, ale też nikt nie spodziewał się, że drużyna Ocochodzi pokaże lwi pazur i postawi się okoniem. No cóż, momentami było bardzo nerwowo, zwłaszcza po zbyt łatwym początku pierwszego seta, gdy Grom odskoczyl na kilka punktów i totalnie zlekceważył przeciwnika. To był kluczowy moment tego spotkania, gdyż Ocochodzi dogoniło Grom i chyba nawet w końcówce prowadziło. W drugim i trzecim secie również początki należały do drużyny Ocochodzi, jednakże Grom potrafił sukcesywnie odrabiac straty i w końcówkach setów niedopuścić przeciwnika do zdobywania punktów. Co do samego meczu, to mecz należał raczej do dobrych spotkań, Grom napotkał najsilniejszego do tej pory przeciwnika w 3 lidze, który o mało co nie sprawił niespodzianki i nie urwał seta lub dwóch, Ocochodzi skutecznie walczyło w polu i wybierało ataki przeciwnika. Grom jak zawsze z problemami w odbiorze i w walce w polu, Ocochodzi zaś problem z wyprowadzeniem większej ilości ataków (co nie oznacza, że ichnie było - trochę zamało aby wygrać)

Do Doozera - może małe sprostowanie, zarówno Maciek jak i drugi rozgrywający wprowadzony w trzecim secie mieli dość duże problemy z dojściem do piłki, nie mówiąc już o wystawieniu na skrzydło, a o środku już nawet nie wspominając. To jak zwykle odwieczny problem z dobrym odbiorem piłki po stronie Gromu. A bez tego niestety nie można skutecznie rozegrać piłki i wyprowadzić atak.

Może w rundzie wiosennej Ocochodzi postara się i pokaże, że z Gromem nie tylko można zagrać jak równy z równym (czego świadkami byliśmy wczora), ale nawet można urwać seta, dwa lub nawet trzy Powodzenia

dodał : trzepak, 01.11.2009, 12:37

Strażak, to gdzie Ty w końcu chcesz grać? Sidor, Oldboje, Ocochodzi? Bo ja sie troche pogubiłem. Widze cie na zdjęciach Sidora i Oldboji. Składu drużyn jeszcze nie ma na stronie, ale chyba termin zgłaszania zawodników się już skonczył.

05.10.2016, 09:07

22.09.2016, 13:06

22.09.2016, 11:28

15.09.2016, 21:08

14.09.2016, 17:53