lut

2010

Facebook logo
Google+ logo
Chociaż moja pamięć niewiele utrwaliła szczegółów z tego meczu, to jednak jak widzę na razie cisza na jego temat, a SALPSowicze pewnie są ciekawi szczegółów ważnego dla układu tabeli spotkania, więc kilka zdań na jego temat zamieszczam.

Pierwszy set dość łatwo padł łupem Spajkera, który mecz rozpoczął dobrze, a przeciwnicy dodatkowo sami się pogrążali masowo psując zagrywki. Drugi i trzeci set, zdaje się, na przewagi - drugiego wygrywa Spajker, w trzecim udało się to LZSowi, który chyba w całym spotkaniu zagrał nieco lepiej blokiem niż Spajker. W tym wygranym przez LZS secie to też nie było bez znaczenia. Czwartego seta dość pewnie wygrali goście - jak w pierwszym secie LZSowi nie wchodziła zagrywka, tak teraz pobili chyba życiowy rekord w atakach w siatkę, zagrywek zresztą też napsuli sporo. Obeszło się więc tym razem bez tiebreaka.

Warto wspomnieć, że spotkanie bardzo dobrze poprowadził pan prezes Maciejewski. Bardzo dobrze, gdy poziom sędziowania przewyższa poziom gry zespołów, a nie odwrotnie :) Optymalnie by było, gdyby jedno i drugie było na wysokim poziomie, ale zespoły chyba dziś aż tak się nie popisały - sporo błędów własnych "zaliczył" szczególnie LZS. Spajker zagrał nieźle, ale widowisko jako całość było chyba przeciętne. Atrakcyjności dodawały mu chyba raczej aspekty historyczne - jak wiadomo LZS i Spajker w przeszłości stoczyły wiele ciężkich a często i kontrowersyjnie rozstrzygniętych potyczek. Dramaturgii dodały wyrównane końcówki setów II i III. Z dwojga złego lepsze przeciętne widowisko pod okiem dobrego sędziego, niż odwrotnie.

LZS 1-3 Spajker

Po meczu Spajker oprócz zwyczajowych okrzyków tudzież innych, (choreograficznych) "cieszynek" odśpiewał "Sto lat" Szanownemu Jubilatowi Tomkowi. Tomek zrobił sobie prezent wydatnie przyczyniając się do zwycięstwa w ważnym meczu, koledzy też pomogli i prezent się udał :)

Zapewne można ten mecz opisać znacznie bardziej szczegółowo, więc jeśli by ktoś miał ochotę napisać "konkurencyjną" relację to zachęcam.

ranga spotkania LZS Kołbaskowo - Spajker : mecz posiada status szlagieruLZS Kołbaskowo 1-3 Spajker, przełożony z 22.01.2010