2010

Altrad : Agrotrans 2:3

dodał : kbk o 20:09

Po raz drugi w ciągu dwóch dni doszło do spotkania drużyn Altradu i Agrotransu.
Tak jak wcześniejsze sparingi tych drużyn , oba mecze były bardzo emocjonujące i oba zakończyły się wynikiem 3:2 dla tegorocznego beniaminka III ligi drużyny Agrotransu.

dodał : Sawik, 28.04.2010, 23:41

Można powiedzieć, że szkoda, chociaż zostawiliśmy po sobie myślę bardzo pozytywne wrażenie. Potwierdziła się stara maksyma, że siatkówka to gra błędów i dzisiaj w naszym wykonaniu było ich zdecydowanie za dużo. Nie chcę przez to niczego Agrotransowi ujmować, w dwumeczu okazali się lepsi i za to wielkie gratulacje i powodzenia z Novotermem, chociaż fajnie by było pograć jeszcze z Wami w 3-ciej lidze Fajnie, że pokazaliśmy kawałek naszego potencjału i może za wcześnie na takie prognozy, ale mamy jasny cel w przyszłym sezonie, chociaż po cichu liczyłem, że damy radę już w tym awansować do drugiej ligi. Co do tematu sędziowania... kto był na sali widział, na razie to tyle w tym temacie. Dzięki chłopaki z obu drużyn za fajne widowiska i wielkie, głównie pozytywne emocje.

dodał : Matys, 28.04.2010, 23:56

nie ma co szukać dziury w całym z sędziowaniem... zawsze się coś znajdzie jak jest jeden sędzia ale czy aby na pewno to było przyczyną porażki?;>

dodał : fawcio, 29.04.2010, 00:12

@Matys
To nie było przyczyną porażki. Agrotrans zagrał lepiej od nas i to było przyczyną... A, że sędzia okazał się brakiem profesjonalizmu to inna sprawa. Na gorąco cisną mi się inne słowa na temat sędziowania ale poczekam aż opadną emocje.

dodał : Sawik, 29.04.2010, 00:39

Mi emocje opadły i podam jeden przykład. 2 set, piłka setowa dla Altradu, Agrotrans wystawia na lewy atak (po przeciwnej stronie sędziego), czapa wpada w pierwszy metr przed linią w boisko, a sędzia pokazuje aut i mamy remis. Na szczęście seta udało się uratować, ale przyznam się szczerze, bo takim wałku to ręce opadają. Pan na słupku mógł tego nie widzieć, ale przecież nie ma problemu, możemy powtórzyć. Inna sprawa to niby piłka rzucona przez naszego libero, takich sytuacji później było kilka i gwizdek milczał, zabrakło konsekwencji. A czy sędzia wypaczył wynik? Nie sądzę, ale to się trzeba wszystkich chłopaków zapytać, bo kilka błędów było ewidentnych na naszą niekorzyść i nie wiem co tam oni mieli w głowach, ale na pewno dodatkowy niekorzystny stres nie pomaga.

dodał : Wuju, 29.04.2010, 01:01

Właśnie tak, poziom sedziowania (żenujący, denny, nieprofesjoonalny... potrzebne podkreślić) nie wpłynął ostatecznie na wynik meczu, Agrotrans wykazał się charakterem, determinacją i doświadczeniem. Kilka punktów na pewno uciekło, na szczęście nie zdarzyły się takie kwasy, że to sędzia wygrał komuś seta. Po prostu szkoda, że na świetnej atmosferze i duchu tego meczu pojawił się cień w postaci beznadziejnej pracy sędziego. I tyle.

dodał : tomas90, 29.04.2010, 14:41

Wyniku raczej nie wypaczył, ale wprowadził na parkiet dużo emocji, niekoniecznie pozytywnych. Były małe gierki siatkarskie w wykonaniu diabła, spektakularne reakcje trenera drużyny gości, wszystko jednak w granicach dobrego smaku. Po meczu przegrani bili brawo wygranym, umówili termin następnęgo sparingu i życzyli powodzenia w następnym meczu. Szkoda tylko, że niesmak, ale wyłącznie do sędziego, pozostanie.
Agrotransowi gratulujemy i dziękujemy za naprawdę mile spędzone, dwa wiosenne popołudnia.

dodał : wlazly, 29.04.2010, 15:44

Te zdjęcia co są przy "baraże-terminarz"

dodał : Grim, 29.04.2010, 20:00

Jeśli chodzi o ten blok w 2 secie, i jeśli to ta piłka gdzie zablokowaliście mój atak,
a piłka przeleciała mi minimalnie koło głowy to ja jestem przekonany, że to był
aut... Ale z tego co zauważyłem, gdy mieliście jakiekolwiek wątpliwości co do decyzji sędziego, to wygrywaliście seta

Więc nikomu wielka krzywda się sądzę nie stała.
Chyba ^^

dodał : Sawik, 30.04.2010, 02:00

Tu się nie mogę zgodzić, bo piłka spadła mi pod nogi i było boisko jak cholera Co zresztą potwierdziły po secie osoby siedzące pod trybunami. Cała decyzja wytworzyła u nas przekonanie, że niestety nie gramy przeciwko sześciu, tylko siedmiu osobom i w spornych piłkach nie mamy co liczyć na punkty, co moim skromnym zdaniem się później potwierdziło. Jednak nie przysłania to faktu, że w dwumeczu byliście dojrzalszą, bardziej zorganizowaną drużyną i zasłużyliście na walkę o II ligę. Pozdro.

dodał : shihan, 30.04.2010, 08:20

A ktoś pamięta jak wyglądała punktacja w poszczególnych setach?

dodał : tomas90, 30.04.2010, 13:22

2. mecz Agrotrans- Altrad 3:2 (22,-27,21,-24,13)

dodał : tomas90, 30.04.2010, 13:25

@Grim
Ale z tego co zauważyłem, gdy mieliście jakiekolwiek wątpliwości co do decyzji sędziego, to wygrywaliście seta.
Gdyby tak było to wynik byłby 0:3 . Pozdro i do zoba

dodał : ynglysz_men, 30.04.2010, 19:47

Pozwólcie że wrzucę swój grosik do nieswojego meczu: oprócz sędziego grę obserwuje jeszcze minimum 12 zawodników, a kilku zaangażowanych bezpośrednio w daną akcję dokładnie wie co się stało: czy był blok, aut, antenka, taśma itd.
Może warto dopisać do regulaminu naszej ligi wielbicieli podbijanego banana taki punkt:
Zawodnicy w ..... ( tu wpisać: umiłowaniu, ukochaniu bądź poszanowaniu) ducha gry fair play zobowiązują się wspierać sędziego w jego decyzjach.
Będzie jeszcze sympatyczniej jak ligową normą stanie się przyznawanie do siatkarskich błędów.

Pozdrowienia dla Tomka i Przemka
Jacek Colors )):

dodał : Grim, 30.04.2010, 20:06

To jak byś dał w regulaminie F1 że puszczamy przeciwnika gdy chce nas wyprzedzić...
Oczywiście jak piłka obija ręce czy coś to się przyznajemy,
ale nie nam oceniać czy piłka, która już na tym poziomie
ma jakąś tam prędkość wpadła w boisko czy nie.

#Sawik
Widocznie nie mówimy o tej samej akcji

dodał : tomas90, 05.05.2010, 13:12

Dzięki Jacku za pozdrowienia. Wasz przedstawiciel był na pierwszym meczu, ale nie zdążył się przywitać. Ale zobaczymy się w przyszłym sezonie, niestety po przeciwnych stronach siatki. Pozdro i do zoba

05.10.2016, 09:07

22.09.2016, 13:06

22.09.2016, 11:28

15.09.2016, 21:08

14.09.2016, 17:53