• 6021 dni działalności portalu

W czwartek 27 stycznia na hali SP74 Agrotrans podjął drużynę Gromu. Mecz ten nie należał do meczy spokojnych z uwagi na przeszłość obydwu drużyn i ich relacje w bieżącym, jak i ubiegłym sezonie. Rok temu Agrotrans został zbity dwukrotnie, najpierw 3:0, później 3:1, jednak w tym sezonie to on dyktował warunki.

Już na rozgrzewce zauważyć można było ostrą determinację w obydwu drużynach, które w mecz chciały wejść pewną, dogrzaną ręką. Pierwsze kilka akcji wyrównanych, jednak po kilku minutach spotkania niestety czołowy zawodnik Agrotransu doznaje kontuzji, zostaje zniesiony z boiska i... od tego momentu zawodnicy Agrotransu grają z podwójną zaciętością, od razu odskakują na kilka punktów i bez problemu doprowadzają seta do końca dając przeciwnikom tylko 14 punktów.

Set drugi zaczyna się podobnie, i to znowu Agrotrans zaczyna robić punkty. Zbyt dokładnie dogrywana do siatki piłka sprawia, że rozgrywający gospodarzy zaczyna czuć się zbyt pewnie. Przebita przez niego w środek boiska piłka obserwowana przed dwunastkę zawodników spada nietknięta. Zawodnicy Gromu najwidoczniej nie wierzyli, że rozgrywający może nie rozegrać, nie kiwnąć lecz po prostu oddać piłkę darmo. Kolejna kiwka Soho ponownie wpada parkiet Gromu. Po krótkim czasie przewaga drużyny z Bukowego jest na tyle duża, że kapitan postanawia wypróbować swoją tajną broń. Na boisko wśród radosnego dopingu niezawodnych kibiców (pozdrawiam mamę) wchodzi "Wujek", który z zimną krwią serwuje gospodarzom asa. Kilka akcji później set dobiega końca przy stanie 25:19.

Set trzeci rozpoczął się grą wyrównaną jednak po około szesnastu akcjach w boisko zajmowane wówczas przez drużynę Agrotransu wpada z pozoru łatwa zagrywka zawodnika Gromu, który zagrywa jeszcze kilku krotnie by zupełnie rozproszyć szeregi Agrotransu. Na tablicy (Której właściwie nie było) widnieje wynik 11:18 więc gospodarze schodzą na krótką przerwę z boiska, by po upływie niecałej minuty spróbować stawić opór. Ich założenia z początku nie dają się zrealizować. Agrotrans traci kolejny punkt. Na boisko gospodarzy wchodzi najmłodszy zawodnik zawodów, jednak i on nie wnosi do gry nic nowego. Przy stanie 14:22 zawodnicy powiedzieli sobie, że fajnie byłoby spiąć poślady i spróbować wyjść z tego seta z podniesionym czołem. Po pierwszym od jakiegoś czasu zdobytym punkcie trzy-sektorowa hala na bukowym rozbrzmiewa głośnym śpiewem Agrotransu. Rozkojarzony (przynajmniej z mojego punktu widzenia) Grom robi kilka błędów w ataku, kilka razy zatrzymuje się na Agrotransowym bloku, a gospodarze zaczynają wierzyć w to, że mogą jeszcze zdążyć na piwko i pizzę. Wódz Soho przypomina sobie nagle, że od trzech setów skacze przy nim środkowy Krzysiek i bezlitośnie go wykorzystuje. Trzy gwoździe wbijają się w boisko Gromu i wyrównują wynik seta. Grom zdobywa jeden punkt, jednak nie wykorzystuje piłki setowej. W następnej akcji nadziewa się na blok Agrotransu i zaledwie jeden punkt dzieli gospodarzy od zwycięstwa. Na szczęście w kolejnej akcji soho prowadzi grę przez najpewniejszego zawodnika tego meczu, który kończy spotkanie (przepraszam za subiektywizm).

Mecz kończy się wynikiem 3:0 co wzmacnia pozycję lidera. Jarkowi życzymy szybkiego powrotu do gry, a PEDRO, miłego czytania. Mam nadzieję że mimo, iż jest to mój debiut w dziedzinie relacji, ktoś to wszystko przeczytał.

ranga spotkania Agrotrans - Grom : otaguj mecz jako szlagierAgrotrans 3-0 Grom