2011

Facebook logo
Google+ logo
0dodaj zdjęcia
Tak trochę z innej beczki. Od wtorku mogliśmy oglądać polskie drużyny w rozgrywkach europejskich Lidze Mistrzów i finale Pucharu CEV.
Awans wywalczył zespół Jastrzębia, Skra poległa a ZAKSA jest na dobrej drodze do zdobycia Pucharu CEV. Jednak nie o tym chciałem napisać.

Nie stawiany w roli faworyta zespół Jastrzębia wywalczył sobie prawo do gry w Final Four. Zapewnił ją sobie dzięki wygranej w "złotym secie". Skra (ponoć najlepszy polski klub) odpadł z rywalizacji po przegranej w tym samym "złotym secie" w Kazaniu. Zaksa dzielnie wygrała z włoskim klubem legendą Sisley Treviso.
Najbardziej irytujące w tym wszystkim jest to, iż Skra po dobrym meczu, który wygrali 1:3 z Kazaniem nie potrafiła konsekwentnie wykorzystać swojej szansy i przegrała w decydującym secie 11:15. W mediach nie milkną opinie iż to zły system rozgrywek do tego doprowadził. Zawodnicy jednak zapomnieli chyba, że system jest znany od samego początku, wiedzieli o formule ...o wszystkim. Teraz wylewane lamenty że jest on niesprawiedliwy.Zgadzam się jest niesprawiedliwy ale dla wszystkich zespołów po równo. Co mają powiedzieć zawodnicy Cuneo którzy również polegli w złotym secie z Dynamem? Też zrzucić winę na regulamin rozgrywek? Poza tym Skra nigdy nie wywalczyła sobie prawa do gry w FF jeżeli nie organizowała tego turnieju.I tak FF obejrzymy bez naszpikowanego gwiazdami "najlepszego" polskiego klubu.
Z kolei jestem pełen podziwu dla Jastrzębskiego Węgla.Zespół bijący się o utrzymanie gra w finałach tych prestiżowych rozgrywek. Podobnie brawa dla Zaksy. Choć po pierwszym secie myślałem że szybko się to skończy, ale ku mej uciesze wygrali.I tka tym o to w finałach prestiżowych rozgrywek w europejskich pucharach mamy dwa zespoły, które powiedzmy szczerze nie mają takich budżetów ja Skra. Widać w sporcie nie liczą się tylko one.
Trzymam kciuki za oba polskie zespoły, a lamenty Skry , o niesprawiedliwości należy włożyć między półki.
Jak oceniacie szanse JW i Zaksy.Czekam na opinie.
Pozdrawiam

Komentarze do artykułu :

dodał : miisiieq, 11.03.2011, 12:46

według mnie JW ma marne szanse na zaistnienie w FF.
biorąc pod uwagę klasę rywala w meczu półfinałowym (Trentino) i przeciętną formę w rozgrywkach ligowych ciężko im będzie walczyć o finał.

Jeżeli chodzi o Zakse, to wydaje mi się że zdobędą puchar CEV. 3:2 w meczu wyjazdowym z legendarnym Sisleyem to poważna zaliczka przed meczem w Kędzierzynie. Warto dodać że Sisley w innym półfinałowym meczu pokonał inny polski klub Resowie.

dodał : Przepior, 11.03.2011, 13:47

Teoretycznie JW cały czas prezentuje się słabo w lidze a jednak do FF się dostał więc ciężko ocenić na co dokładnie go stać. Chociaż z drugiej strony awans wywalczony w złotym secie po porażce 3-0 w jakiś sposób też opisuje kondycję tego zespołu.
co do skry to wydaje mi się, że rozgrywki pucharowe nie pokazują aż tak stanu zespołu jak liga, w której trzeba grać regularnie, nie ważne jaki przeciwnik, przez cały sezon. Skra oddała w tym sezonie w lidze tylko jeden mecz z Zaksą i to po tie-breaku, więc wydaje mi się, że to bardziej może opisać klasę tego zespołu.
co do złotego seta to wydaje mi się (nie chodzi mi tylko o skrę, ale generalnie), że powinien się on odbywać w momencie gdy wyniki są 3-1 i 1-3, gdzie stan setów jest równy, jak w piłkarskiej lidze mistrzów, jeśli ilość bramek jest równa to dogrywka. A nie jak w przypadku JW (nie życzę im źle, ale to najlepszy przykład) wygrywają 3-2 a przegrywają 0-3. Pierwsza wygrana była ostrą walką na styku, a drugi mecz był całkowicie jednostronny do złotego seta gdzie nawiązali walkę i wyszli zwycięsko (możliwe też, że po 3 wygranych setach przeciwnik zaczął ich lekceważyć).

dodał : miisiieq, 11.03.2011, 14:22

"Skra oddała w tym sezonie w lidze tylko jeden mecz z Zaksą i to po tie-breaku, więc wydaje mi się, że to bardziej może opisać klasę tego zespołu."

mała dygresja Skra przegrała z Resowią na początku sezonu 1-3

dodał : Przepior, 11.03.2011, 14:50

a przepraszam faktycznie zerknąłem szybko na sport.pl i tam w tabeli jest napisane Z:17 P:1.
no ale to nie zmienia faktu, że Skra dominuje w lidze i w pp też nie miała sobie równych. nie wiem jak będzie w finałach ligi, ale Skra jest największym faworytem.

dodał : miisiieq, 11.03.2011, 15:24

Zgadzam się z tobą, warto też dodać że JW miał wyjątkowo łatwych rywali na drodze do FF. tego samego nie można powiedzieć o Skrze

dodał : petroni87, 11.03.2011, 15:32

Ja uważam, ze każdemu może zdarzyć się wypadek przy pracy...:). W meczu Skry zabrakło przysłowiowej kropki nad i. A jeśli chodzi o system rozgrywek... Uważam, że jest dużo atrakcyjniejszy i chyba mimo wszystko bardziej sprawiedliwy niż liczenie stosunku setów i małych punktów. Załóżmy, że w pierwszym meczu jedna drużyna wygra 3:0, w drugim jej celem jest tylko ugranie jednego seta... Były takie przypadki, gdzie właśnie po pierwszy meczu wygranym 3:0 i ugraniu pierwszego seta w drugim meczu, drużyna całkowicie odpuszczała mecz... Teraz takiego czegoś nie może być... Trzeba walczyć do końca... Jeżeli ktoś jest dobry niech pokaże to w dwumeczu i wygra obydwa mecze... NIe zapominajmy, ze skra mogła wygrać u siebie pierwszy mecz i nie byłoby wtedy dyskusji na temat złotego seta:). Niestety w Polsce ludzie mają mentalność Kalego "Jak Kali coś komuś niemiłego zrobić lub powiedzieć to jest super( dla Kalego, oczywiście). Jak ktoś Kalego tak potraktować, to Kalemu jest przykro i cały świat ma z tego powodu nosić żałobę"

dodał : dvoorek, 11.03.2011, 16:46

Jest tu jakiś cwaniak!? : P

Niech da mi chociaż jeden argument za tym, że o miejscu rozegrania złotego seta decyduje losowanie.

W chwili obecnej, drużyna która gra rewanż u siebie jest jeszcze bardziej uprzywilejowana niż miało to miejsce wcześniej.

dodał : miisiieq, 11.03.2011, 23:38

Co do Skry to trochę szkoda że nie udało im się awansować do FF, chociaż mieli lepszy stosunek setów i można oczywiście mówić że to wina złotego seta... ale ciągu ostatnich lat 2 razy organizowali Final Four , 2 razy dostali dziką karte na klubowe mistrzostwa świata,więc szanse swoją na wygranie LM, mieli.

dodał : miisiieq, 12.03.2011, 19:58

No i niestety ... Sisley okazał się lepszy dzisiaj

dodał : onszczecin, 14.03.2011, 17:28

prosze cie... gdyby skra miala takich przeciwnikow jak jastrzebski to nie wiem czy by seta stracila , nie rozumiem twojego zachwytu, chyba nie widziales zadnego meczu jastrzebskiego w LM, naprawde ich gra jest mocno przecietna. Czy Skrze bardziej sie nalezalo FF ? w 200 % tak, nie mowie o formule ktora ich troche pokrzywdzila, zagrala w dwumeczu lepiej od zespolu ktory moim zdaniem jest w stanie powalczyc z trenino w finale, pozdrawiam

dodał : miisiieq, 14.03.2011, 20:05

masz rację oglądałem kilka meczów JW i nie grają oni żadnej rewelacji.
Co do zawodników Skry to niech szykują forme na Lige światową wkońcu jesteśmy gospodarzami

05.10.2016, 09:07

22.09.2016, 13:06

22.09.2016, 11:28

15.09.2016, 21:08

14.09.2016, 17:53