• 6024 dni działalności portalu

W miniony weekend mogliśmy w Szczecinie oglądać rozgrywki półfinałowe Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce mężczyzn.
W imprezie wzięło udział 16 zespołów w tym dwie z naszego regionu, Uniwersytet Szczeciński i Zachodniopomorski Uniwersytet Szczeciński. Można było obejrzeć kilku zawodników z Plus Ligi i innych ligowców z całej Polski.
Impreza zaczęła się w piątek od godziny 15:00...

Dzień pierwszy 08.04.2011
Jako że byłem osobiście tylko na sali ZUT-u opisze tylko to co widziałem i zapamiętałem.
Pierwszy mecz jaki widziałem to mecz pomiędzy ZUT a AM Z Gdyni. Obydwa sety były dość wyrównane ale zwycięsko wyszli z niego gospodarze. Wygrywając w pierwszym secie 25:23 i 26:24. Mecz dla oka przyjemny, tylko denerwowały falami oddawane punkty przez obydwie drużyny. W zespole gospodarzy wyróżniali się Artur Wierzbicki i Damian Pawlik.
Sektor obok rozegnany został mecz pomiędzy AWF Poznań i WSG Bydgoszcz.Obydwa zespoły miały u siebie w składzie ligowych bądź byłych ligowców w składzie. Faworyzowany zespół z Bydgoszczy nie bez problemów pokonał AWF Poznań w setach 25:22,23:25; 15:11.
Pozostałe wyniki tego dnia:
UAM Poznań - WSPiA Poznań 2 : 0 (25 : 20 ;25 : 22 )
US PP Poznań - US Szczecin 0 : 2 18 : 25 17 : 25

Kolejnym meczem rozgrywany przez ZUT był pojedynek z AWF Poznań.
Początek meczu i bardzo dobre akcje na siatce w wykonaniu Wierzbickiego i Pawlika, oraz nie do przejścia w tym momencie w bloku Okapca i 8:4 dla gospodarzy.W tym momencie na sali ZUT-u wysiada prąd i mamy przymusową przerwę na około 15 minut. Po wznowieniu gry dobra passa ZUT-u wciąż podtrzymana ale coraz śmielej radzą sobie poddenerwowani zawodnicy AWF.ZUT nie dał sobie wydrzeć już zwycięstwa w tym secie i wygrał 25:20.
Następna partia rozpoczęła się od szybkiego prowadzenia gości 4:1, gdyż ZUT nie potrafił dokładnie przyjąć i wyprowadzić kontry.Rozpędzony AWF cały czas mocno zagrywał i nic nie dały zrywy w wykonaniu Artura Wierzbickiego.Ostatecznie ZUT przegrywa drugą partię 20:25.Tie break to straszna nerwówka zawodników ZUT..Brak przyjęcia w początkach seta spowodował to iż przegrywali oni już 4 punktami. Przy stanie 14:10 dl;a AWF na zagrywce melduje się Damian Pawlik i... wyprowadza zespół na stan 15:14.Wątpię aby ludzie zgromadzeni na sali byli w stanie to przewidzieć.Niestety to był ostatni zryw siatkarzy z ZUT-u , przegrali 16:18 po asie serwisowym zawodników AWF; i cały mecz 1:2, znacznie utrudniając sobie możliwość gry w następnej fazie.Czekał ich bowiem z faworyzowanym WSG Bydgoszcz, który jak się później okazało przegrali 0:2.(patrz wyniki)

Dzień drugi 09.04.2011
W kolejnym dniu zmagań od porażki zaczęli zawodnicy US.Przegrali oni z Kaliszem, który podobnie3 jak UAM Poznań przyjechał do Szczecina składami które na co dzień obserwowaliśmy na parkietach 2 ligowych.I wyniki:
WSG Bydgoszcz WSPiA Poznań 2 : 0 25 : 22 25 : 16
Ostatni mecz jaki zdążyłem obejrzeć to US z PWSZ Piła.Oba zespoły wzmocnione zawodnikami ligowymi.W pile Paweł Kaczorowski,Łukasz Jurkojć, W US Nowalijko,Michor, Tołoczko, Lemańczyk.Wyglądać mogło że US szybko się rozprawi z PWSZ z Piły.Niestety to pilanie szybko objęli prowadzenie dzięki skutecznym zagrywkom Kaczorowskiego i udanym atakom Jurkojcia.Seta wygrywają pilanie 25:20.Kolejnego seta nie oglądałem ale z tego co wiem zakończył się 29:27 dla piły i kontuzji nabawił się Łukasz Jurkojć który skręcił staw skokowy.