• 6026 dni działalności portalu

Powrót po feriach do rozgrywek, to właściwie półmetek zmagań dla większości lig, ale nie dla II ligi kobiet gdzie z powodu mniejszej ilości drużyn, to była przedostatnia kolejka. Zapraszamy na podsumowanie:

I liga kobiet –Derby Polic w wykonaniu SMS III kontra SMS II zdecydowanie dla tych drugich, szybkie 0:3. Akademickie derby Szczecina dla lidera 1LK – PUM pomny tie-breaka z poprzedniej rundy, spokojnie wygrywa 3:0, choć US rozkręcał się z seta na set. SMS Police I ulega studentkom z AZS ZUT 0:3 zaskakując 37% niezorientowanych typerów. LKS Przecław w zaległym spotkaniu ulega 1:3 SMS Police II.

II liga kobiet – Boski Team wygrywa swój drugi mecz w sezonie i drugi raz łupem padają punkty w spotkaniu z Realem Q Słońcu 3:0. Co się odwlecze, to nie uciecze – jak mawia powiedzenie, w ten sposób Rapido na wyjeździe zdobywa tytuł mistrzowski IILK, pokonując 3:0 SOS UKS 18 II. Bardzo fatalnie dla AZS AM, kończy się mecz UKS Bukowe 29 z SOS UKS 18 III 0:3, ponieważ UKS 18 zrzuca bezpowrotnie AMkę z miejsca premiowanego awansem do play-offów o baraż o awans do 1LK.

I liga mężczyzn – W jedynym szlagierze tej kolejki SKP Sidor podejmował Asprod Goleniów, a typerzy nie byli zgodni, co do faworyta tego spotkania. Pewnie dlatego, że w poprzedniej rundzie mecz między tymi rywalami zakończył się tie-breakiem dla Asprodu. I tym razem Asprod wygrywa, ale już gładko 3:0. Odwrotną sytuację zafundowali nam siatkarze Tretabu i Żagla S.A. Choć Tretab w rundzie zasadniczej wygrał po ciężkim boju 3:0, to w rewanżu Żagiel postawił jeszcze wyżej poprzeczkę i ugrywa dwa sety i drugi punkt w tym sezonie. Choć pachniało już niespodzianką, to AZS PUM ponownie wygrywa z Altradem, ale tym razem już nie za trzy, a za dwa punkty 3:2.

II liga mężczyzn – Zawodnicy z Myj-Sam wyciągnęli lekcję z przegranej ze Strażą Pożarną w poprzedniej rundzie i nie dają się zaskoczyć biorąc udany rewanż na Strażakach 3:1. W rundzie zasadniczej LKS Przecław przegrał w tie-breaku z Dezerterami, ale tym razem nie daje się zaskoczyć gromiąc przyjezdnych 3:0. Energetyk Gryfino tylko w pierwszym secie powalczył i wygrał z Eneą, w pozostałych ulega przyjezdnym i przegrywa cały mecz 1:3. Stargardzka Piątka podejmowała lekarzy ze Szczecina i niestety ulegają im 2:3 i choć nie mają w zwyczaju, to narzekali na sędziego, ale z małych punktów wynika, że tego dnia nie mieli po prostu formy.

III liga mężczyzn – Weber Deitermann nie doczekał się szóstego zawodnika Sapera JW2901 i wygrywa mecz walkowerem. To trzeci walkower tej ekipy w XIX rozgrywkach SALPS – Florek! Obiecałeś – wróć i zasil wojskowych! Ku zaskoczeniu ponad 80% typerów Megawat wygrywa tie-breakiem z Prawobrzeże.info i tym samym pięknym lobem wychodzi z bezpośredniej strefy spadkowej spychając na dno DejaVu/Spajkera i Sapera JW2901. DejaVu miało jeszcze szansę na inny los w meczu z OCoChodzi, ale ulega przyjezdnym 0:3, a drugi set będzie się im śnił po nocach.

IV liga mężczyzn – Red Sky podejmował Oticon i zgodnie z życzeniem zdecydowanej większości typerów przegrywa 1:3. KS Morze Junior podejmował Kazuara, który nie pozostawia złudzeń młodszym kolegom 0:3. Luz Control ogrywa, co prawda SEC Szczecin 3:0, ale obserwując małe punkty, zastanawiająca jest forma obu ekip.