• 6026 dni działalności portalu

17

lis

2013

Za nami szósta kolejka, po której 1LK wydaje się być w tym sezonie bardzo wyrównana – 4 na 5 meczów kończy się tie-breakiem, a jeden z nich dodatkowo podszyty nową grandą. W tej kolejce aż dwanaście meczów kończyło się po pięciu setach i ponad połowę z nich przegrywał gospodarz. Zapraszam na podsumowanie:

I liga kobiet
ZCR Lux Medica podejmowała AZS US i na przekór typerom wygrywa w tie-breaku udokumentowanym galerią FotoPana. Ledwo przygasły echa kontrowersyjnego meczu z udziałem SMS Police I, a już mamy kolejny skandal - SMS III Police wygrał walkowerem 3:2 z AZS PUM - po kontuzji zawodniczki sędzia decyduje się na walkower mimo, że AZS miał teoretyczną (mimo, że nie zgodną z regulaminem) możliwość dokończenia meczu w pełnym składzie. Bez niespodzianek, LKS Przecław przegrywa u siebie z Perła-Dent 1:3. Nie lada niespodzianką kończy się spotkanie Espola, który wygrywa 3:2, z faworyzowanym SMS I Police. W kolejnym meczu w Policach mieliśmy kolejny pięciosetowy mecz, SMS II Police przegrywa z AZS ZUT.
II liga kobiet
W przełożonym meczu LUKS Piątka Stargard daje lekcję siatkówki Prestige 3:0. Dwa dni później takim samym wynikiem LUKS kończy wygrany mecz z UKS Bukowe. Również BB Team szybko rozprawia się 3:0 z Hormonem. W swoim drugim meczu z dnia na dzień BB Team pokonuje na wyjeździe 3:0 SOS UKS18 III. A UKS Pomorzanie gromią 3:0 Real Q Słońcu. AZS Akademia Morska z małym potknięciem, ale pewnie wygrywa 3:1 z SOS UKS 18 II. Hormon odrywa się w swoim drugim meczu na Boskim teamie 3:1, choć zwycięstwo nie przyszło łatwo. Ta sztuka nie udaje się Prestige, które drugi raz w tym tygodniu przegrywa do zera tym razem, również na wyjeździe, z Mierzynem PSP.
I liga męska
AZS ZUT po zaciętym meczu wygrywa 3:1 z Gromem. Grom jeszcze w tym samym tygodniu w przełożonym meczu odgrywa się i wygrywa 3:0 z Asprodem Goleniów. Asprod jeszcze raz na wyjeździe musiał przełknąć gorycz porażki, tym razem ulegając 0:3 Altradowi. W pierwszym szlagierze kolejki Espadon z łatwością ogrywa świetnie grający do tej pory AZS PUM 3:0. Akademia Morska rozegrała pięć setów z Tretabem i wygrywa po zaciętym tie-breaku. Martinez przegrywa poprzez tie-brek z AZS US a w wyjazdowym drugim szlagierze kolejki SKP Sidor ulega takim samym wynikiem Medico PUM.
II liga męska
Hotel Woiński SPA odsyła do domu i książek LUKS Piątkę Stargard wygrywając po pięciu setach 3:2. LUKS odgrywa się jeszcze w tej samej kolejce w drugim wyjazdowym spotkaniu na UKS Błyskawicy wygrywając po ciężkim boju 3:0. Pramerica przegrywa u siebie 1:3 z Eneą. A Medcore wygrywa swój pierwszy mecz za trzy punkty wynikiem 3:0 z Energetykiem Gryfino.
III liga męska
Wszystkie trzy wtorkowe mecze w IIILM zakończyły się tie-breakami i wszystkie trzy przegrywała drużyna gospodarzy. Saper przegrał z JW. 1749, Megawat uległ OCoChodzi, a Prawobrzeże.info Dezerterom. Blackcollar kończy listę przegranych gospodarzy w tej kolejce w IIILM, ale wynikiem 1:3 z Ekspertem SI. Bardzo zacięty pojedynek stoczyły drużyny Auto Kulera z Vertigo choć wynik 3:0 może tego nie oddaje. Hetman oddaje mecz walkowerem Dezerterom, jest to pierwszy „typowy” walkower, choć nie pierwszy w ogóle i zastanawiająca jest postawa drużyny Hetmana.
IV liga męska
UKS Pomorzanie zdobywają pierwszy punkt w lidze po przegranym meczu z SEC Szczecin 2:3. Lepiej powiodło się drugiemu UKSowi, Błyskawicy, która po zaciętym pojedynku wygrywa ostatecznie 3:1 z SKGS Koroną. Auto Kuller II daje lekcję siatkówki ODA w szybkim meczu 3:0. Tieto równo choć z problemami w drugim secie wygrywa 3:0 z Kazuarem. DGS UKS Wiosło ulega u siebie 1:3 DejVu, a Luz Control boleśnie powstrzymuje passę pięciu meczu bez straty seta, wygrywając po trudnym meczu 3:1 z Kamikaze.