Kolejna wygrana PS

dodał : kaczor373 o 21:38

Facebook logo
Google+ logo
Pojedynek pomiędzy zespołami Polmotoru i PS miał kilka podtekstów. Pierwszym z nich była chęć zemsty za porażkę w pierwszej rundzie przez zawodników PS, drugi to możliwość zbliżenia się Polmotora do Wiko.

Od samego początu spotkania trudno było powiedzieć kto wygra to spotkanie. Zawodnicy obu drużyn grali ambitnie. Niestety dla zespołu Polmotora set padł łupem gospodarzy 25:22.
Drugi set to ambitna gra gości i objęcie prowadzenia już 15:10. Po czasie zawodnicy PS-u zaczęli wreszcie grać jak na nich przystało, odrobili stratę 5 punktów, ale mimo to Polmotor nie chciał oddać tej partii. Doprowadziło to do nerwowej końcówki, lecz ostatecznie PS wygrywa 28:26.
Trzeci set podobny do drugiego tylko mniej błędó po stronie Polmotoru i wygrana w tej partii 25:23.
Czwarty set spotkania to mocne uderzenie przyjezdnych, objęcie prowadzenia 14:10 i kontrola seta do stanu 18:14. Tu podrażnieni gospodarze zaczęli odrabiać straty i doprowadzili do remisu 22:22. Czas dla gości. Nie przyniósł on jednak i ostatecznie przegrali 25:23.
Mecz mógł się podobać wszystkim obecnym kibicom. Można wspomnieć jeszcze że pod siatką toczyła się równolegle zacięta wojna pomiędzy zawodnikami. Pozdrawiam wszystkich:P

ranga spotkania Polmotor-Realbud - Politechnika Szczecińska : otaguj mecz jako szlagierPolmotor-Realbud 1-3 Politechnika Szczecińska, przełożony z 04.03.2008

133

Komentarze do artykułu :

dodał : robos85, 13.03.2008, 22:23

prawie w typerze trafiłem

dodał : story, 13.03.2008, 22:47

no to między US a PS jest remis w punktach, i to chyba między tymi drużynami rozegra się decydująca walka o 2. miejsce w tabeli, no chyba, że nastąpi jakiś nieoczekiwany bieg zdarzeń w przypadku Poczty.

dodał : mallard, 13.03.2008, 22:53

prawdziwa męska siatkówka. nie dla dzieci. pod siatką iskrzyło i zwycięzcy okazali więcej zimnej krwi...

dodał : lincoln, 14.03.2008, 01:13

Zdzichu dales czadu, po prostu rewelacja!!! Najlepszy rozgrywajacy w calej lidze kobiet

dodał : mallard, 14.03.2008, 04:52

bez picu. Najwiecej slow na litere K******:D rekord jest Twoj:D

dodał : rolo, 14.03.2008, 07:38

kilka słów na temat - mecz oprócz pierwszego seta bardzo wyrównany. Widać, że podnosimy się z zapaści (oby na dobre), w której trwaliśmy dobre pół sezonu. Jest skład, na ławce zmiennicy, jest trener i są chęci do gry. Umiejętności jakieś są i były co zaprezentowaliśmy na początku sezonu wygrywając kilka spotkań.

Wczoraj niestety nie weszliśmy w grę od samego początku. Pierwszy set to wyraźna przewaga gospodarzy - u nas błędy, niepewność, strach przed atakiem i nie wiem sam co jeszcze. W efekcie porażka - z tego co ja pamiętam to nawet do 20 pkt się nie zbliżyliśmy. Później wreszcie się sprężyliśmy i zaczęliśmy grać jak mężczyźni. Tak jak napisał kaczor wypracowywaliśmy nawet 5-cio punktowe przewagi, między innymi dzięki bardzo dobrej grze blokiem. Niestety podobnie jak w meczu z Uniwerkiem wszystko co ugraliśmy roztrwanialiśmy fatalnymi seriami w odbiorze. Do tego nie wiedzieć czemu momentami atakujący tracili wiarę w swoje możliwości i oddawali wystawione piłki plasami czy kiwkami. Efektem tego przegrany 3:1 mecz. Nie pomylę się chyba jak powiem, że przegraliśmy odbiorem, a mecz był do wygrania.

Co do iskrzenia pod siatką - muszę o tym wspomnieć - były skutkiem pracy sędziego. Z sympatii dla tej osoby nie wymienię z imienia ale dużo naprawdę grubych błędów popełnionych zwłaszcza w I i II secie, zwłaszcza na naszą niekorzyść wyprowadziło nas z równowagi. W następnych setach zrezygnowaliśmy z walki z sędzią i po prostu zaczęliśmy naciągać na naszą korzyść co zresztą się też kilka razy udało i z kolei Studenci zaczęli się wykłócać o swoje. I nie chodzi tu, że żalę się że przegraliśmy przez sędziego czy coś, ale decyzje sędziego wprowadziły niepotrzebnie dość nieprzyjemną i nerwową atmosferę, zresztą biorąc pod uwagę wyrównane końcówki setów, można sobie też pofantazjować w jaki sposób wpłynęły na wynik.

Tak czy inaczej mecz na pewno ciekawy, cieszy to, że jako drużyna ze ścisłego ogona tabeli zaczynamy grać z jajem, jesteśmy w stanie zapewnić ciekawe widowisko i sprawić murowanym faworytom trochę kłopotów. Jeszcze do nie dawna lał nas każdy i to z rękami w kieszeniach. I choć strażak chyba trochę przesadził przy okazji naszego meczu z Uniwerkiem, że w takiej dyspozycji zbilibyśmy bez problemu całą drugą ligę to po prostu czuje się, że zaczynamy grać dobrze i po takim (nawet przegranym) meczu można z czystym sumieniem iść do domu. Przed nami ważne mecze, które realnie zadecydują o pozostaniu w I lidze i obyśmy zagrali na tym "swoim" poziomie.

dodał : mallard, 14.03.2008, 11:11

Masz rację Rolo mecz był do wygrania i graliście naprawdę dobrze szczególnie zagrywką i w obronie. Możecie ugryźć jeszcze nie jedną drużynę w tym sezonie. Ale mniej mówcie a więcej grajcie ,zobaczycie że efekty przyjdą same

dodał : lotchek, 14.03.2008, 13:51

Zdjęcia z meczu dodane... Autorem jest August.

dodał : Oniu, 14.03.2008, 14:21