• 6028 dni działalności portalu

19

mar

2008

Mecz co prawda toczył się w drugiej polowce tabeli ale jednak ze względu na ostatnie poczynania obydwu drużyn mogl zapowiadać ciekawe widowisko. Zarowno my jak i Wiko uporaliśmy się z US jak i CSV i oddaliśmy mecz PS-ce.
W tabeli również tylko stosunek setów wygranych do przegranych stawial Wiko oczko wyżej.
Mimo ze mecz zakończył się wygraną Pehamotu w trzech setach nie świadczyło to tego że byl on jednostronny.

W pierwszym secie na pochwałę zasługuje skuteczna gra blokiem gości, którzy to raz za razem skutecznie blokowali skrzydłowych Pehamotu. Przez caly set nie można było wyłonić wycięzcę tej partii. W końcówce lepszy okazał się Pehamot wygrywając seta 25:23.
Drugi set miał bardzo podobny przebieg. Swoje pięć groszy wtrącila również sędzina która to robiąc parę sędziowskich błędów dzieliła w miarę równo punktami. Oczywiście nie czepiam się - nie myli się tylko ten kto nic nie robi :).
Set wygrany na przewagi stosunkiem 26:24 dla gospofarzy.
Najciekawsza była trzecia odsłona i widmo przysłowia "kto nie wygrywa 3:0 przegrywa 3:2". Przyjezdni wzięli się ostro do roboty i na samym początku wypracowali sobie 3 punktową przewagę. W dalszej części partii skutecznie dokładali sobie po oczku do przewagi i prowadzili juz 17:11. Czas dla naszej drużyny okazał się czasem nie zmarnowanym i zaczęliśmy odrabiać straty. Zrobiło się 18:16. Parę odrobionych punktów i Pehamot wrócił do gry. Skutecznie zaczął blokować przyjezdnych i kąsać ich zagrywka aby w końcu zwyciężyć seta do 21 i całe spotkanie zapisać na swoje konto stosunkiem 3:0
Na pewno jest to udany rewanż za pierwszą rundę w której to Wiko na swoim terenie oodniosło zwycięstwo po zaciętym meczu 3:2.