• 6024 dni działalności portalu

13

maj

2008

Pojedynek barażowy o mistrzostwo tegorocznych rozgrywek wygrała Poczta Polska. Za to co pokazali dzisiaj w meczu należą im się wielkie brawa. Ale od początku.

Pierwszy set to mocne uderzenia gospodarzy. Zagrywka z którą nie radzili sobie w przyjęciu zawodnicy Poczty doprowadziła do stanu 7:3 dla US. Po czasie zawodnicy gości doprowadzili w końcu do przejścia. Od tego momentu Poczta małymi kroczkami cały czas goniła US, aby w końcówce seta doprowadzić do remisu 20:20. I od tego stanu grali jak potrafią. Dobra zagrywka, kłopoty w przyjęciu zawodników US i szybki odskok na 23:20. Uniwersytet próbował jeszcze się ratować ale na niewiele się to zdało przy dobrze grających gościach. Ostatecznie Poczta zwycięża 25:23.

Drugi set jak set pierwszy rozpoczął sie od prowadzenia gospodarzy. Mimo to, Pocztowcy nie składali broni, ale cały czas US utrzymywał kilku punktową przewagę. Tak było do stanu 16:12. Na zagrywce pojawił się Marek Sochacki i Poczta wychodzi na prowadzenie. Jak w poprzednim secie końcówkę wygrała Poczta. Szczególnie ważne punkty zdobywali blokiem. Ostatecznie druga partia tego pojedynku padła łupem gości 25:19.

Trzecia partia, a zarazem ostatnia, to prowadzenie mocno podbudowanych zawodników Poczty. Od początku tego set objęli prowadzenie. Mimo wszystko zawodnicy gospodarzy nie chcieli składać broni. Na niewiele się to zdało, ponieważ pewna swego Poczta zwyciężyła.

Poczta wygrała ligę po raz pierwszy w historii rozgrywek SALPS. W przeciągu całego sezonu prezentowali równy poziom, mimo że nie uniknęli kilku wpadek.
moim zdaniem zdecydowanie należał im się tytuł mistrza.
Gratuluję im tytułu i życzę powodzenia w przyszłym sezonie, aby potwierdzili swoją klasę i obronili tytuł zdobyty w tym sezonie.